Adres Bilgileri

Siparişin faturasına yazılacak adres bilgileridir.

Üye girişi yaptıktan sonra, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından fatura adresinizi tanımlayabilirsiniz. Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında adreslerinizde düzenleme yapabilirsiniz.

Siparişiniz onaylanana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım sayfasında yer alan SİPARİŞİMİ DÜZENLEDİM menüsünde bulunan formda gerekli bilgileri doldurduktan sonra gönder butonuna basmanız gerekiyor.

Eğer siparişiniz onaylandıysa mağaza ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.

Adres bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsünde SİPARİŞİMİ DÜZENLEDİM linkinde yer alan formu doldurup bzi biilgilendirebilirsiniz..

Mağaza siparişinizi onaylayana kadar adresinizde değişiklik yapabilirsiniz. 

Teslimat adresinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından değiştirebilirsiniz. Kayıtlı adresinizi, adres başlığı altında  alt kısmında yer alan Düzenle linkini tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Kargo Sorunları

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü 3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün gecikmeden dolayı kargo firması tarafından bize geri gönderildiyse, ürünün tekrar kargoya verilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Eğer satın aldığınız ürün farklı bir adrese yönlendirilmişse, ürün detay sayfasından veya Hesabım sayfasında  Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı bize  iletebilirsiniz. Canlı Destek hattımızdan da müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz 

 

Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir. Bunun için mendos.com’a üye girişi yapıp Hesabım sayfasında yer alan Mağazaya Soru Sor menüsünden sorununuzu bize iletebilirsiniz.   Canlı Destek hattımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hesabım sayfasına yer alan Mağazaya Soru Sor butonuna basarak gelen formda ilgili alanları doldurup mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz. Canlı Destek hattımızdan da müşteri hizmetlerimizden de yardım alabilirsiniz

Kargo Takibi

Ürün kargoya veriildikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfanızdan veya size gönderilen sipariş kargoya verildi konulu e-postadan kargo takip numarasına ulaşabilirsiniz.

Ürün kargoya verildikten sonra gönderi bilgilerini sisteme gireriz. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip butonuna basarak veya kargo takip numarasının linkini tıklayarak siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Kargo Takip butonun üstündeki takip numarası ile kargo şirketinin internet sitesinden de siparişinizi izleyebilirsiniz.

Siparişi kargoya verilmişse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size gönderilen e-postadan veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Kargo Takip butonuna basarak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Sorularınızı Hesabım sayfalarında yer alan Mağazaya Soru Sor butonundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı Destek uzmanıyla görüşebilirsiniz.

Kargo Gönderim Süreci

Ücretsiz kargo seçeneği sadece Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir.

Tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. 

Durum tespit tutanağı, ürünün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız.

Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından adres bilgilerinizi güncelleyebilir veya yeni adres ekleyebilirsiniz. 

Siparişiniz onaylanana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım sayfasında SİPARİŞİMİ DZENLEDİM linkinden açılan sayfada mevcut sipariş bilgilerinizi girerek, talebinizi bize bildirebilirsiniz. . Eğer siparişiniz onaylandıysa ürünü kargoya vermiş olabileceğimizden adres değişikliği yapılamaz.

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.
Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tespit amaçlı düzenlenen belgedir.
Kargo teslim edilirken alıcının imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır, maliye onaylı yasal bir belgedir.

Tek seferde alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilir.

mendoz.com’da kargo ücreti için 3 seçenek bulunur. Alıcı Öder, Ücretsiz Kargo (mağaza öder) ve Şartlı Kargo (Mağazaların belli bir alışveriş tutarı üstüne ücretsiz gönderim yapması). Ürün detay sayfasında fiyatın üstündeki Standart Gönderim alanından kargo ücreti gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

mendos.com’da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken tarafımızdan hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle;

– Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın.

– Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.

– Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

– Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.

– Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte bize geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

– Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Saat 14.59’a kadar verilen siparişler aynı gün, 15.00’ten sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.

Sepetinizdeki ürünleri tek sipariş olarak bir adrese gönderebilirsiniz. Dilerseniz sepetinizi bölüp birden fazla sipariş verebilir, siparişler için farklı teslimat adresleri girebilirsiniz.

mendos.com’dan satın aldığınız ürünlerin teslimatı sadece Türkiye sınırları içerisine ve KKTC’ye yapılır.

Konuyla ilgili olarak Hesabım  sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak talebinizi mağazaya iletebilirsiniz.

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir.

Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti bize aittir. Alıcıların, kişisel sebeplerle dahi olsa kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır. İade/değişim talebinde bulunurken, anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını seçerek ürünü ücretsiz gönderebilirsiniz.

Kargo firması tercihi bizim tarafımızdan yapılır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile ürün gönderilir